Włókna do betonu — jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania?
Wytrzymałość stawianego budynku czy innej konstrukcji architektonicznej jest zależna w dużej mierze od jakości zastosowanych materiałów budowlanych. Wykonawcy nie powinni oszczędzać na produktach, mających wpływ na solidność i bezpieczeństwo użytkowania obiektu. Coraz częściej na budowach stosowane są szklane włókna do betonu, które mają na celu poprawić podstawowe właściwości użytkowe cementu. Są dodatkiem do mieszanek i działają przeciwskurczowo, przyczyniając się do zmniejszenia liczby szczelin oraz pęknięć podczas użytkowania bloczków czy posadzki betonowej w późniejszym czasie. Konstrukcja pozostaje nienaruszona, mimo upływu czasu i działania czynników zewnętrznych.
Gdzie najczęściej stosowane są włókna polipropylenowe?
Mazowiecka marka działająca pod nazwą Si-Tech zajmuje się produkcją oraz sprzedażą szklanych włókien wykorzystywanych jako mieszanki do ulepszania i wzmacniania m.in.:
- nawierzchni oraz posadzek (w tym torkretowych),
- dróg,
- ław fundamentowych,
- prefabrykowanych wyrobów betonowych.
Oferowany wyrób cechuje wyjątkowa lekkość oraz uniwersalne zastosowanie. Najczęściej włókno przeciwskurczowe jest wykorzystywane w różnego rodzaju pracach budowlanych, architektonicznych oraz renowacyjnych. Firma zapewnia doradztwo techniczne i atrakcyjne warunki współpracy. Na stronie można zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi oferowanego rozwiązania w postaci szklanego włókna polipropylenowego. Warto też sprawdzić pozostałe produkty marki (m.in. impregnaty i lakiery do betonu, żywice epoksydowe, preparaty krzemianowe).